Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace

Služby webu

Pro registrované

Kategorie: Hlavní / Vzdělávací a metodické portály

Odkazy na stránky, které se věnují problematice vzdělávání.

Odkazy se mohou překrývat se sekcí Výukové materiály - doporučuji proto shlédnout obojí!

Třídit odkazy podle: Název ( + | - ) Datum ( + | - ) Hodnocení ( + | - ) _POPULARITY ( + | - )
V současné době jsou stránky třízeny podle: Datum (nejprve novější)

Dům zahraničních služeb  Nejoblíbenější
Popis:

Mnoho materiálů ohledně využívání ICT ve výuce, výukových materiálů a projektů - hlavně v sekci European Schoolnet

Počet shlédnutí: 1839
Přidáno: 06-Led-2011

Jak správně psát - Jak správně kreslit  Nejoblíbenější
Popis:

Webové stránky www.jak-spravne-psat.cz jsou ojedinělým projektem, který shrnuje důležité informace související se správným psaním u dětí.

Počet shlédnutí: 1908
Přidáno: 22-Lis-2010

Čtenářská gramotnost  Nejoblíbenější
Popis:

Zajímavá stránka, s odkazy na další portály např. pro Mediální výchovu

Počet shlédnutí: 3478
Přidáno: 12-Lis-2010

Tematické odkazy  Nejoblíbenější
Popis:

Množství odkazů na nejrůznější portály a stránky k problematice vzdělávání

Počet shlédnutí: 2018

Škola za školou  Nejoblíbenější
Popis:

Internetové stránky určené žákům, rodičům i učitelům. Používání stránek je vázáno na registraci uživatele, přičemž učitelé mají přístup zdarma. Studentský modul poskytuje žákům komplexní a velmi rozsáhlou službu. Zahrnuje látku třinácti hlavních vyučovacích předmětů. Hlavním cílem této služby je pomoci dětem s přípravou do školy, zejména s přípravou na zkoušení, písemky a závěrečné testy. Učitelský modul Školy za školou umožňuje všem učitelům registrovaným v systému komunikovat s žáky on-line, spravovat jejich uživatelské účty, vytvářet vlastní nové výukové jednotky a on-line testy a mnoho dalšího.

Počet shlédnutí: 1867

Spomocník  Nejoblíbenější
Popis:

Stránky provozuje Pedagogická fakulta UK Praha. Název serveru vyjadřuje společnou snahu autorů přispět ke zvýšení schopnosti učitelů pracovat s moderními technologiemi, přispět k dovednosti využívat tyto technologie správným způsobem a co nejefektivněji. Hlavní náplní je využití internetu při výuce, a to nejen při výuce informačních technologií. Najdete zde rubriky: Odkazy, Metodické materiály, Projekty (přehled aktuálních mezinárodních výukových projektů pro 1. a 2. stupeň ZŠ, pro střední školy), Diskusní fóra, Kalendář akcí a jiné.

Počet shlédnutí: 1894

Server pro pedagoggy  Nejoblíbenější
Popis:

Server zaměřeným na pedagogy a jejich práci. Podporuje moderní trendy ve vzdělávání a českou školní reformu, zejména tvorbu školních vzdělávacích programů a dovednosti s tím spojené. K tomuto cíli portál přispívá publikováním metodických materiálů, kde je učivo organizované podle klíčových kompetencí. Portál zároveň vytváří podporu vzdělávacím kurzům, které rozvíjejí pedagogické dovednosti. V sekci Klubovna jsou zřízeny uzavřené virtuální kluby, kde se účastníci mohou setkávat, plnit společné úkoly a diskutovat.

Počet shlédnutí: 2178

Inspirace  Nejoblíbenější
Popis:

Portál vytvořený akademickými pracovníky Pedagogické fakulty Masarykovy university v Brně ve spolupráci s učiteli a dalšími odborníky, kteří školní vzdělávací programy tvoří a ověřují v praxi. Je určen učitelům a vedoucím pracovníkům škol, koordinátorům tvorby školních vzdělávacích programů, studentům a učitelům fakult připravujících učitele a všem zájemcům o vzdělávací reformní změny. Cílem webových stránek je I.N.S.P.I.R.A.C.E. – informovat, nalézat řešení, systematicky podporovat, inovovat, rozvíjet a aktivizovat celý proces výchovy a vzdělávání směřující k vyšší efektivitě. Na portálu najde čtenář instrukce, jak postupovat při tvorbě školního vzdělávacího programu, ukázky z konkrétních školních vzdělávacích programů, inspirace pro výuku jednotlivých vzdělávacích oblastí základního a gymnaziálního vzdělávání, novinky z oboru, inovační strategie a technologie výuky, ukázky částí výuky ze škol, odkazy na další informační zdroje, diskusní a prezentační prostor, legislativní vymezení kurikulární reformy, návody pro utváření systému vnitřní evaluace školy a mnoho dalších užitečných informací.

Počet shlédnutí: 1102

Škola online  Nejoblíbenější
Popis:

Vzdělávací a informační portál pro základní a střední školy. Nabízí komplexní řešení v oblasti informací ze školství. Najdete zde rubriky ŘEDITEL, UČITEL, STUDENT, RODIČ a v nich pak specifické rozcestníky s velkým rozsahem aktuálních příspěvků. Čtenář na portálu najde i významné firmy provozující elektronické obchody pro školství a zdroje e-learningu.

Počet shlédnutí: 587

Učitelské noviny  Nejoblíbenější
Popis:

Internetová podoba týdeníku pro učitele a přátele školy, který informuje a reaguje na aktuální témata. Školám, které mají předplatné, nabízí možnost zdarma prezentovat svou školu na webu Učitelských novin.

Počet shlédnutí: 646

Vybrat stránku: 1 2     Další >>