Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Školní vzdělávací program
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Trmičtí žáci v IQ parku
2692 Čtenářů

Liberecký IQ park se stal cílem pouti žáků naší školy za poznáním...


Poslední zářijové pondělí se žáci 2. stupně ZŠ Trmice vydali do libereckého IQ parku. IQ park je místem, kde je možné „osahat si“ a na vlastní kůži vyzkoušet mnohé věci – od fyzikálních zákonů, přes kapitoly z lékařství, životního prostředí a další vědecké disciplíny až třeba k možnosti pohledu na svět očima handicapovaného člověka – to vše IQ park nabízí a naši žáci toho houfně využívali. A nejenom oni, ale také jejich pedagogický doprovod – kdy jindy má člověk příležitost stát se ne chvíli fakírem a lehnout si na hřebíky, rozbít kladivem růži, nebo třeba otestovat rychlost svojí reakce?

A jak tuto akci viděli někteří z našich žáků?

Mně se v IQ parku líbilo všechno, ale přece jenom mě tam úplně nejvíc zaujalo, jak jsme pracovali s mikroskopem. Mohli jsme si udělat preparáty třeba z vlny, z králičí srsti, ze srsti velblouda, zkoumali jsme i rajče, vodu z kaluže… Pak se mi také moc líbily pokusy s tekutým dusíkem. Pan lektor zmrazil rajče a růži, pěstoval z dusíku pýchavku, ze které, když se rozpadla, zbyla jen pára.
Adélka Lázničková, 5.A

Mě nejvíce zaujalo zrcadlové bludiště. Tam jsem bloudil a boural. Na konci bludiště byl tunel, který se točil, z toho se mi točila hlava. Líbily se mi také vodní hrátky, stavěl jsem tam hráze… Líbil se mi i pan vědec. Byl srandovní a dělal nám z dusíku mlhu. Dále pěstoval žampióny, smíchal dusík s horkou vodou a způsobil tak velký výbuch. Byl tam i Van de Graaffův generátor, díky kterému nám stály vlasy na hlavě, bylo to moc srandovní. Ve druhém patře jsme mohli vyzkoušet jízdu na invalidním vozíčku, abychom si dokázali lépe představit, jak těžké to lidé na vozíčku mají.
Michal Jirausch, 5.B

Nejvíc mě zaujala elektrická koule. Líbilo se mi, jak v její přítomnosti stály vlasy na hlavě. Když se lidi drželi za ruce a někdo další se jich dotknul, všichni dostali pecku. Též mě zaujalo kolo, které ukazovalo, co byste nabili, já nabil stolní počítač, dával jsem maximálně 150W ze 300W. Líbily se mi chemické pokusy s tekutým dusíkem, jak dusík s něčím smíchaný vytvářel obří bubliny.
Víťa Fischer, 5.B

V libereckém IQ parku se mi nejvíce líbil Van de Graaffův generátor, protože mi stály vlasy, jsem se ho dotknul. Velmi zajímavé byly také blesky, které se objevily, když se přiložila tyč, která na konci měla kov. Také se mi líbila science show. Dělaly se tam různé pokusy s tekutým dusíkem, například jsme pěstovali žampiony. Líbilo se mi i zrcadlové bludiště, kde jsem ještě při desáté cestě několikrát naboural. Byl tam i vesmírný tunel, kde jsem nevěděl, jestli se točí tunel nebo lávka, po které jdu. Když jsem zavřel oči, bylo jasné, že se otáčí tunel.
David Novotný, 5.B

Nejzajímavější z IQ parku pro mě bylo 2. patro. V něm jsme komunikovali morseovkou a mohli jsme se seznámit i se slepeckým písmem. Zajímavé také bylo měření rychlosti reakce a běhu. Vyzkoušeli jsme si také, jak pohodlné je sezení v popelnici.
Hanka Nákonečnijová, 6. třída

Fotografie jsou ke shlédnutí tady a Šotkovo televizní zpravodajství zde.

 
Trmičtí žáci v IQ parku | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke