Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Školní vzdělávací program
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Swingová tančírna a orchestr Trmi©kus
2925 Čtenářů

Trmikus opouští hranice Trmic a míří do hudebního světa...

Ústecký swingový matador, orchestr Áda Siegel Band, pořádá každoročně v prostorách Národního domu v Ústí nad Labem již tradiční Swingovou tančírnu. Necelých pět hodin programu naplněných hudbou, tancem, ale i vtipnými scénkami či vždy netrpělivě očekávanou rozcvičkou, bývá v posledních letech pravidelně zpestřeno i „okénkem pro hosta“, v němž se publiku představují nadějní, zatím však ne tolik známí, umělci z blízka i z dalekého okolí.

Po několika seskupeních mladých severočeských hudebníků a Orchestru Juniorband ze Základní umělecké školy Evy Randové v Ústí nad Labem, se letos role hosta zhostil orchestr Trmi©kus ze Základní školy v Trmicích. Orchestr, tvořený žáky 5. – 9. třídy, se tak na jednom podiu střídal se zkušenými muzikanty z již zmíněného Áda Siegl Bandu i s členy kapely Bonifanti, stálicí taneční scény.

O chvilku napětí se v úvodu vystoupení postaral bubeník, který, zaměniv těžkou dobu za lehkou, přivedl do úzkých nejen několik svých spoluhráčů, nýbrž na chvilku i samotného kapelníka. To však byla jediná piha na kráse celého vystoupení, po němž mnoho z přítomných odmítalo uvěřit, že slyšeli živé hraní dětí ze základní školy. Děti zkrátka nezklamaly a zahrály natolik dobře, že by se za jejich výkon nemuseli stydět ani dospělí hudebníci o čemž svědčí i jeden z ohlasů na jejich vystoupení, který k nám do školy posléze dorazil.

 
Vážený pane,

celý víkend si zpívám „Hallelujah“ a ne a ne ji dostat z hlavy. Manželka si ze mne dělá legraci a děti se ptají, co  si to pořád pobrukuju? Páteční vystoupení  dětí v Národním domě, ve mně zanechalo natolik silný otisk, že jsem si „broukal“ i v pondělí cestou do práce, což jak jistě chápete, není normální. Ještě bych chápal, kdybych si broukal někdy v pátek, před dovolenou, před důchodem, cestou z práce, i když ani to se mi nestává. Jsem rád, že jsem byl svědkem vašeho hezkého vystoupení. Pokud budete vystupovat někdy příště, rád bych Vás požádal o sdělení místa a termínu, s potěšením si vás rád opět poslechnu.

 Zbyněk Tichý

 

Panu Tichému upřímně děkujeme za to, že si svá milá slova nenechal pro sebe, a jemu i všem, kteří nás podporují a nám fandí, slibujeme, že budeme dál pracovat a cvičit, aby vystoupení v rámci Promenádních koncertů, které nás čeká 12.6.2013 v 17.00 hodin, bylo stejně úspěšné a zdařilé.

                                                                                  Drahoš Straněk

 

Zde se můžete podívat na pár fotografií.
Swingová tančírna a orchestr Trmi©kus | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke