Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Školní vzdělávací program
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Mletí kávy
2570 Čtenářů

aneb o trochu neobvyklé soutěži…

Soutěžit se dá v nejrůznějších disciplínách. A taky proč ne.

V Trmicích se nám podařilo skloubením příjemného a užitečného vymyslet novou sportovní disciplínu. Zatím nemáme nijak vysoké ambice, nepomýšlíme na zařazení mezi olympijské disciplíny, ale co není, může být… Nám prozatím stačí soutěžit v rámci školy.

No, a jak název dává tušit, jedná se o soutěž v mletí kávy. Ono to totiž není jen tak – abyste si mohli zcela vychutnat váš šálek kávy, měla by být čerstvě namletá – chuť začne ztrácet již po několika málo hodinách od namletí. A protože spotřeba kávy na naší škole není nejnižší, nápad na soutěžní disciplínu byl na světě.

Abyste měli představu – žáci melou 35g zrnek kávy Brasil Santos a ten nejrychlejší se ve druhém kole dostal pod tři a půl minuty, což je v tuto chvíli (za předpokladu, že se nikde jinde podobná soutěž nekonala) SVĚTOVÝ REKORD!

Zmiňujeme druhé kolo – o soutěž byl tak velký zájem, že v tuto chvíli již uzavíráme druhé kolo a domnívám se, že zájem o třetí kolo bude také nemalý. Každopádně aby naše zpráva bylo kompletní, měl bych zmínit mistry z kola prvního – jsou jimi: Vendy z 6.A, Zdeňka a Maruška ze 7.A.


Mletí kávy zdar!

Osazenstvo fialového kabinetu


 
Mletí kávy | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke