Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Školní vzdělávací program
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Setkání s Múzami
3249 Čtenářů

Tak k nám na školu opět jednou zavítaly paní Múzy...

Středeční odpoledne (poslední lednové) patřilo již tradičně v tomto čase poetickému Setkání s Múzami. Naplněný sál „Národního divadla“ naší školy se stal svědkem mimořádného.

 

V přípravné kategorii se představilo pět prvňáčků. Všichni si zaslouží uznání a pochvalu. Děkujeme Terezce Husákové a blahopřejeme Sebastianovi Štyndlovi k ČESTNÉMU UZNÁNÍ.

Porota rozhodla následovně:             

1. místo: Nikolka Dupalová

2. místo: Kristýnka Varholová

3. místo: Vašík Božovský

 

 

Nejpočetnější a také výkony nejvyrovnanější byla I. kategorie. Nakonec porota udělila čestné uznání Kubovi Tomsovi a Martinovi Hercíkovi. Diplomy rozdělila takto:                                                                                                     

1. místo: Toník David

2. místo: Karolínka Hanusová

3. místo: Marianka Učňová

 

Poděkování a uznání patří také Isabelle Kučerové, Nelle Novotné, Veronice Kailové, Josífkovi Kailovi, Renée Farkášové, Sáře Uherkové, Kačence Žohové, Aničce Škopkové, Terezce Polákové a Radce Buchalové.

 

 

Také II. kategorie žáků 4. a 5. tříd byla hojně zastoupena. Krásné chvíle jsme prožili s Vendulkou Zemanovou, Adélkou Pekařovou, Míšou Půlpánovou a Terezkou Burešovou. Čestné uznání získal Jakub Aladar Cichý. A na pomyslných stupních vítězů stanuli:

1. místo: Tonička Denemarková

2. místo: Lea Čindejevová

3. místo: Viktor Cichý

 

 

S přechodem na 2. stupeň se již mnohým nechce jít „s kůží na trh“. O to víc jsme si všichni užili vystoupení recitátorů z III. kategorie. Výběr básní od Jaroslava Seiferta pochvalně ohodnotil i pan Jan Přeučil, který ten samý den dopoledne v pauze mezi představeními Čerta a Káči nahlédl do „startovní listiny“. A jak to dopadlo? Inu, krásně.

1. místo: David Pokorný (Zdeněk Svěrák – Zhubla Nina)

2. místo: Eva Savryha (Jaroslav Seifert – Píseň o rodné zemi)

3. místo: Patricie Pecková (Jaroslav Seifert – Hora Říp)

 

 

A konečně naši nejstarší. Zastoupeni 3 dívkami. Děkujeme Adélce Lázničkové, která se básničku Naruby od Jiřího Suchého naučila s vypětím všech sil za několik hodin (!?). A blahopřejeme k postupu do oblastního kola:

z 2. místa Janě Krahulíkové

z 3. místa Tereze Farkášové

 

Tento rok obohatily Setkání s Múzami také dvě recitační skupinky (dvoučlenné) – Nela Dupalová s Aničkou Splítkovou a Tomáš Gažo s Honzou Löblem. Děkujeme a pokračujte dál.

 

Nechyběla ani V. kategorie „věčných studentů“. Čestné uznání si opravdu zasloužily Kateřina Krahulíková, Marie Gottfriedová, Jitka Hlaváčková, Jolka Žižková.

 

Velký dík patří skvělé porotě, která letos neměla práci lehkou. Děkujeme pěkně paní Ivě Reichové a paní Veronice Vlasákové z BGB ZŠ a MŠ v Bohosudově a také Saše Žákové, múzické knihovnici z Ústí nad Labem.

Někteří ocenění mají možnost postoupit do oblastního kola recitační soutěže Dětská scéna. Pokud se tak rozhodnou, budeme jim všichni držet palce.

                                                                                              Karin Jelenová

Tady se můžete podívat na fotografie.
Setkání s Múzami | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke