Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Mix z dění ve škole
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

První pololetí v přípravné třídě
1058 Čtenářů

Zpráva o tom, co jsme dělali v přípravce...

Tak a je to tady! Půlka školního roku je za námi, pololetní vysvědčení jsou rozdána a vykročili jsme do druhého pololetí. Nejmladší žáčci naší školy – z přípravné třídy – vysvědčení nedostávají. Že se tedy asi nic neučí, když nejsou známkováni, a jen si hrají? Vrtá vám v hlavě, co se v přípravce vlastně dělá?

Tak tedy račte nahlédnout…

V první řadě se děti učí přivyknout na nové prostředí, na určitý režim (vyučovací hodiny, přestávky) a pravidla, na nové kamarády i na paní učitelku. Někdo se „otrká“ hned, někdo potřebuje delší čas. Nakonec i ten největší stydlín pozná, že stud může hodit za hlavu.

Pravda je, že když k nám do třídy zavítáte, tak významnou část jejího vybavení tvoří hračky. Nu ano, v přípravné třídě si děti hrají a hra je velmi důležitá součást jejich vzdělávání. Že vám to zní nějak divně? Ale kdepak! Při hře se přece učíte spolupracovat s ostatními, komunikovat s nimi, prokážete zručnost, kreativitu, uplatníte dobré nápady, zapojíte fantazii. A podle druhu her bychom toho našli ještě spoustu dalšího. Hrám, hračkám a hraní se tedy v přípravce rozhodně nevyhýbáme.

Ale nemyslete si, že si jenom hrajeme. My se toho také spoustu učíme! Třeba pozdravit, poprosit a poděkovat, slušně se chovat k druhým, poslouchat paní učitelku, naslouchat druhým, vyprávět vlastní zážitky, příběhy i pohádky (někdy si je zahrajeme jako divadlo – pak se nám to mnohem lépe pamatuje), recitovat básničky, zpívat písničky (a na některé si i zatancujeme), poznávat barvy, správně držet tužku, obkreslovat, obtahovat, vybarvovat, kreslit, malovat, stříhat, lepit, pracovat s modelínou, přemýšlet, orientovat se v prostoru i čase (části dne, dny v týdnu, roční období, měsíce), počítat, řadit podle velikosti, rozpoznat a pojmenovat geometrické tvary, připravovat ruku na psaní. Nacvičujeme si různé situace, abychom si v nich uměli poradit – třeba jak se chováme u lékaře, v obchodě, v dopravních prostředcích, jak přivolat pomoc zraněnému, co udělat, když se ztratíme. A dál se učíme o nás lidech, o přírodě, zvířátkách i rostlinách, o svátcích i tradicích, o světě kolem nás…

Podívejte se do fotogalerie, jak jsme si v uplynulém pololetí hráli i relaxovali, připomenuli si Halloween, navštívili Zoologickou zahradu v Ústí n. L. a prožívali adventní čas. Nacvičili jsme a hráli „živý Betlém“ (fotky jsou z generální zkoušky, premiéry a derniéry – proto ta různá obsazení a alternace ). Po vánočních prázdninách jsme se pak s vervou pustili do zimní výzdoby naší třídy.

A ani ve druhém pololetí rozhodně nebudeme zahálet – vždyť hned na jeho začátku jsme se učili o lidském těle. A to je, panečku, hodně důležité a zajímavé!

MaMa
První pololetí v přípravné třídě | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke