Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Mix z dění ve škole
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Setkání s Múzami
872 Čtenářů

První zpráva o setkávání s Múzami v naší škole...

Škola je místo setkávání. Prosinec v divadelním sále patřil hře Jiřího Suchého Opera Betlém, kterou pro malé i velké diváky nastudoval dramatický kroužek. Dopolední představení pro spolužáky i odpolední pro veřejnost se opravdu vydařila. Za setkání s poetikou Jiřího Suchého děkujeme.

Divadelní soubor Balanc se po letech opět vrátil k dramatizaci povídky Charlese Dickense Vánoční koleda. Pro herce i pro diváky byla tato adventní zastavení příležitostí pro zamyšlení nad smyslem Vánoc.

 

A po těchto dvou setkáních s Múzou divadelní došlo na další - tentokrát recitační.

Únorové Setkání s Múzami přivedlo na „jeviště“ více než 40 mladých recitátorů, kteří potvrdili vzkaz básníka Jiřího Suchého „ … že trocha poezie nikoho nezabije“. V přípravné kategorii se představilo 8 nejmladších dětí z přípravné třídy a jedniček. Všichni byli úžasní. A vítězná trojice: Toník Kiml, Denisa Heclová a Ondra Vyšín. Kategorie druháků a třeťáků byla nejpočetnější. Kačka Žohová, Sofie Dančová a Fanda Beran zaujali porotu nejvíce a kromě ocenění získali i možnost zúčastnit se oblastního kola v recitaci. Čestné uznání si odnesli za své mimořádné výkony: Sebastian Štyndl, Oliver Šadlák a Lucie Tran. Ve II. kategorii vyhrál jednoznačně Toník David ze 4.A a trojici nejlepších doplnila Mája Učňová (4.A) a Kuba Toms (4.B). V oblastním kole – 18. března - budeme držet palce Toníkovi. III. kategorie má jediného vítěze, a to Patricii Peckovou ze 7.A,  která zaujala porotu  svým netradičním přednesem Máchova Máje. Čestné uznání za mimořádný výkon získala Linda Tran. Velmi zajímavá byla vystoupení všech 4 recitátorů ve IV. kategorii a zaslouží náš obdiv a dík. Vítězná trojice ve složení: Paulína Gombárová (8.B), Lukáš Rohrbacher (9.A) a Kuba Tůma (8.A) zaujala svou skvělou interpretací prozaického textu. V oblastním kole by všichni za příznivých podmínek měli velkou šanci na úspěch, ale jako jeden muž se rozhodli, že se nezúčastní. I V. kategorie „věčných studentů“ z řad učitelů měla své důstojné zastoupení – Májinka Řeřichová, Jitunka Hlaváčková, Mařenka z Koštova a Jolka Jednooká předvedly všechno, co mohly. Děkujeme velmi skupině Vesela vačice z 8.A za sborový přednes, dvojici Kuba Cichý a Honza Löbel za poetický duet a Tomášovi Polákovi za autorský přednes vlastní básně Happy Boy.

Všem recitátorům, učitelům i rodičům Múzy tleskají, děkují a těší se na další setkání.

A zde se podívejte do bohaté fotogalerie.
Setkání s Múzami | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke