Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Mix z dění ve škole
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Včelařský kroužek na naší škole
1227 Čtenářů

Zpráva o jedné velké novině...

Počínaje druhým pololetím byla na naší škole zahájena činnost včelařského kroužku.
Cílem a obsahem bylo seznámit žáky, budoucí včelaříky, s chovem a životem včel. Za tímto účelem byly v areálu školy instalovány 3 úly a zakoupeny ochranné pomůcky (včelařské klobouky, rukavice, dýmák).
V počátcích činnosti kroužku děti načerpaly znalosti o životě včel, čmeláků a dalšího příbuzného hmyzu, o zootechnologiích a metodice chovu včel. Děti se začaly učit i praktické dovednosti jako je výroba rámečků, příprava úlů na sezónu a úprava stanoviště. S nástupem plné sezóny včelařského roku jsme začali pracovat se živými včelami, děti poprvé držely rámeček plný včel a plodu v ruce, zjistily, jak vypadá trubec, včelí dělnice a matka, společně jsme značili matku a rozšiřovali postupně včelstva, zapalovali dýmák, rozebírali úly.
I přes počáteční neúspěch – úhyn jednoho včelstva – děti nepolevovaly v nadšení, naše snaha byla korunována počátkem května, kdy jsme udělali z produkčního včelstva oddělek. Velkým zážitkem pro děti byl sběr roje na přilehlém pozemku, u něhož asistovali i další členové učitelského sboru (paní učitelka Jitka – vřelé díky za upozornění na roj). Poté jsme  roj umístili do darovaného úlu typu warré – tzv. „medné krávy“. Teď nám již nezbývá než se těšit na úrodu medu od našich včelek, děti čeká medobraní a sladká odměna.
Souběžně s činností kroužku probíhají přednášky o včelaření na prvním stupni, které zajišťuje pan učitel Kotek. Cílem je seznámit děti s těmito fascinujícími tvorečky a získat trochu jiný náhled na tento tak potřebný a užitečný hmyz. V příštím školním roce plánujeme rozšíření členské základny kroužku, protože přednášky dopadají na úrodnou půdu a děti mají o tuto problematiku velký zájem.
Tak ať nám bzučí….

A sem se s chutí podívejte na dva páry fotografií a následně i na krátká videa - první, originální druhé, třetí a čtvrté .
Včelařský kroužek na naší škole | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke