Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Mix z dění ve škole
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Tak nám konečně začala škola
452 Čtenářů

O úvodních dnech ve škole...

Po dvouměsíčním, až tajemném, tichu se naše škola znovu rozveselila hlaholem žáků. Netrpělivé přešlapování před školou v pondělí 4. září (už od čtvrt na osm) vystřídala zvědavost, kde budeme mít třídu, co se ve škole dělo a upravilo, následovaná mnohočetným a mnohostranným vítáním - až přišlo PRVNÍ zvonění.

Naši noví spolužáci z jedniček už mezítím mířili na trmický zámek, kde proběhlo slavnostní přivítání prvňáčků. Od 9 hodin to byli děti z 1.B a v 10 hodin pak děti z 1.A. Tradiční akci v plně obsazeném Kamenném sále zámku tradičně navštívila s drobnými dárky také trmická starostka, paní Jana Oubrechtová, a žáci poté, co vyjadřovali svá očekávání a vyslechli povzbuzení do nové životní etapy, dostali od paní učitelky Jitky Hlaváčkové (1.A) a Ivy Mikulkové (1.B) pamětní list a od paní ředitelky Marie Gottfriedové pamětní medaili. A druhý den již naši prvňáčci zamířili do svých tříd ve škole, kde ten den ráno proběhlo společné zahájení školního roku s žáky 2. až 9. tříd.

A od středy 6. září probíhá výuka dle rozvrhu a pomalu se připravujeme na školní projektové dny s názvem "Boříme hranice", kdy žáci 4. až 9. tříd budou v 16 rozličných dílnách, napříč předměty, ročníky a třídami, v týdnu od 18. září společně bádat, objevovat, prozkoumávat, tvořit, zpívat, hrát divadlo či na bicí, tancovat, fyzicky pracovat a pohybovat se, učit se relaxovat a soustředit, i překonávat své obavy, nejistoty a korigovat mylné představy.

Tak snad bude přát i počasí...

Přejme vše dobré!
Tak nám konečně začala škola | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke