Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Mix z dění ve škole
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Školní parlament
371 Čtenářů

Školní parlament po letech obnoví svou činnost...

Během společného setkání všech žáků a pedagogů školy ve čtvrtek 1. března bylo paní ředitelkou Marií Gottfriedovou vyhlášeno založení školního parlamentu.

 

Tomu předcházela déle než měsíční diskuse mezi žáky i pedagogy o smyslu, obsahu a podobě činnosti žákovského parlamentu, která vyústila v jednomyslný souhlas s jeho založením.

Není to pro nás ale úplně nová záležitost - parlament ve škole už před lety byl. Nicméně s tím, jak se škola během posledních více než 10 let proměňovala a získávala na otevřenosti a partnerském přístupu všech ke všem, jako by existence školního parlamentu přestala být "nutná". Všechny dveře jsou otevřené, každý může ve škole kdykoli s čímkoli za kýmkoli přijít a přednést své nápady, podněty, připomínky či stížnosti. Nicméně právě tento fakt, tedy zájem a zodpovědnost žáků i pedagogů za to, jak naše škola vypadá, jak se v ní žije a co se v ní děje, vedl k myšlence obnovení působnosti školního parlamentu. Nemluvě o tom, že v době, kdy demokracie dostává po celém světě na frak, je úsilí o zachování hodnot demokracie a posilování občanských ctností jednou z priorit i ve škole.

V týdnu po jarních prázdninách tedy proběhnou třídní volby a následně se školní parlament sejde k úvodnímu zasedání. Jeho fungování budou doprovázet paní učitelka Milada Džudžová a pan učitel Martin Kuneš.

 
Školní parlament | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke