Úvodní strana Témata článků Ke stažení Odkazy Registrace
Hlavní nabídka

Služby webu

Pro registrované

Mix z dění ve škole
Verze pro tisk Poslat někomu tento článek

Svatební přípravka
202 Čtenářů

O malé školní svatbě...

Jaro… Venku se to zazelená, rozkvete, rozvoní. Sluníčko příjemně šimrá na tváři, ptáčkové zpívají, rodí se zvířecí mláďátka. A o tomto krásném čase, kdy se příroda probouzí, jsme se učili i v přípravné třídě. Povídali jsme si o zvířecích rodinách, o tom, že jednu rodinu tvoří slepička, kohout a kuřátko, jinou rodinu zase kočka, kocour a koťátko, že některá mláďata se vylíhnou z vajíčka a jiná se rodí živá a po narození jsou krmena mlékem od maminky.

A také jsme se dostali k rodině lidské. Každý den jsme sledovali seriál „Povídání o mamince a tatínkovi“, ve kterém malý Toníček, ještě jako nenarozený, z maminčina bříška vypráví o své rodině. A při té příležitosti jsme také narazili na téma svatby… 

A jak to tak bývá v přípravné třídě zvykem, slovo dalo slovo, ve třídě se našli „ON a ONA“ a na svatbu jsme si mohli zahrát. Vše se ale muselo připravit – to máte určit datum, vybrat hudbu, vytvořit svatební oznámení… Dále svědkové, hosté, kytice, prstýnky, dort, fotograf, oblečení… Uf, no je toho spousta. Vše se ale stihlo a tak jednoho dne přišli do přípravné třídy místo holek a kluků krásně oblečené malé slečny a malí gentlemani.

A jak to u nás v tento slavnostní den vypadalo, jak to všem náramně slušelo a jak se všichni bavili, se můžete podívat do fotogalerie.

MaMa
Svatební přípravka | Přihlásit se / Vytvořit účet | 0 Komentáře
Komentáře jsou dílem odesílatele. Nemůžeme ručit za jejich obsah.


© Základní škola Trmice, Tyršova 482 --- webmaster (zavinac) zstrmice (tecka) cz

Založeno na: Postnuke